Мобилните устройства вредят на социално-емоционалното развитие на децата
Интензивната употреба на мобилни устройства за успокояване или игра, може да повлияе върху социално-емоционалното развитие на малките децата, както и върху поведението им, показват резултатите от ново изследване.
Авторите на проучването от Бостънския медицински университет изразяват тревога, че за разлика от влиянието на телевизията и видеото, познанията за ефекта на все по-широко използваните мобилни устройства върху мозъка на малките деца са оскъдни. Употребата на таблет или смартфон за отклоняване на вниманието на децата би могло да е пагубно за социално-емоционалното им развитие, предупреждават изследователите.
Според авторите на изследването, ако тези устройства се превърнат в основен метод за успокояване и разсейване на малките деца, те няма да успеят да развият свои собствени вътрешни механизми за самоконтрол.
Джени Радески, ръководител на екипа и колегите му са установили, че използването на интерактивни екрани от деца под 3-годишна възраст може да повлияе негативно на уменията за изучаване на математика и научни дисциплини. Учените призовават родителите да отделят повече време за общуване и игри на открито с децата си.
Източник: http://time.com/3693883/parents-calm-down-about-infant-screen-time/