В МУ-Варна ще се проведе следдипломно обучение на тема „Семейна и социална среда на новороденото“
В периода 5-7 юли 2019 г. в МУ-Варна ще се проведе следдипломно обучение на тема „Семейна и социална среда на новороденото”. Организатор е Катедра „Хигиена и епидемиология” към ФОЗ. Ръководител на курса е ас. д-р Е. Вълчева, а лектори ще бъдат доц. Д. Димитрова, ас. д-р Е. Вълчева, д-р Н. Михайлов.
Обучението приключва с издаването на сертификат от МУ-Варна. Цената на курса е 50 лв.
Желаещите могат да се регистрират до 26.06.2019 г. Те трябва да изпратят своите попълнени заявления, заедно с копие от титулната страница на дипломата за висше образование и документ за платена такса по банков път на email: neli@mu-varna.bg или да ги подадат лично в отдел Следдипломно обучение на Медицински университет „Проф. д-р Параскев Стоянов” – гр. Варна на ул. „Марин Дринов” 55 в срок до 26.06.2019 г. включително.
Следдипломното обучение „Семейна и социална среда на новороденото” се организира за втори път след неговото първо успешно провеждане през месец юни 2017 г. То допълва вече съществуващите проекти за СДО на Катедра „Хигиена и епидемиолгия”, ФОЗ и Филиала на МУ във Велико Търново и акцентира върху визията за интердисциплинарен подход в изучаването на детето и грижите за него. Явява се естествено и практическо допълнение, надграждане на дискутираните въпроси между специалисти и родители в изданията на „Зеленият морски двор на Варна” от 2018 г. досега. Предложените теми са в унисон със съвременното виждане за значимостта на първите 1 000 дни от живота на детето /от момента на зачеване/ и стратегията на СЗО за превенция на детското здраве /до 5 год. възраст/ в семейни условия и в обществото.
Курсът е базиран на авторски теми и в полза на ежедневната работа се предоставят помощни материали по разглежданите въпроси. При първото провеждане на обучението участниците в него дават отлична обща оценка и темите са определени като актуални, полезни, добре систематизирани, професионално провокиращи и вдъхновяващи, интересно, перфектно, атрактивно поднесени на високо професионално ниво. Във второто издание на обучението, с практически знания и упражнения, се включва и специалист по общностна психология и оценяване на програми от екипа на Катедра „Икономика и управление на здравеопазването”, ФОЗ.
Обучението е предназначено за лекари, акушерки, медицински сестри, рехабилитатори, кинезитерапевти, логопеди, психолози, педагози, социални работници и други специалисти с висше образование, проявяващи интерес към тематиката и работата с деца.
Курсът се провежда в 30 учебни часа, три последователни дни – 05 – 07.07. 2019 г. /петък-неделя/. Всеки ден са планирани по 10 учебни часа от 09.00 до 18.00 ч. с 15 минутна почивка между модулите и 45 минути обедна почивка. Курсът завършва с обща дискусия за контрол на получените знания.
За допълнителна информация: ас. д-р Екатерина Вълчева, тел. 0887 930 479
Заявлението може да изтеглите от тук.
Тематичен план на обучението вижте тук.